19.08.2018
07:19
EN

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

Sayın Üyemiz,

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” imzalanmış olup; bu protokolün işleyişiyle ilgili uygulama usul ve esasları kapsamında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü Uygulama Genelgesi hazırlanmıştır.

İşbirliği Protokolü ve Uygulama Genelgesinin uygulanmasına ilişkin iş ve işlemleri yürütmek üzere biri merkezde diğeri ilde olmak üzere oluşturulan İl Çalışma Grubu’nda Borsamız, İzmir Ticaret Odası ve EBSO’da da aktif olarak görev alacaktır.

Protokol ile İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü ile Borsa ve Odalarımız arasında iş gücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirildiği mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılacak olup, düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü yetiştirilmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda, 13 Ağustos 2018 Pazartesi günü saat 14:00’da İzmir Ticaret Odası'nda, Borsa ve odalarımızın üyeleri için “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile Mesleki Eğitim Kurslarına katılacak olan kursiyerlere ve işverenlere sağlanacak teşvikler hakkında İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü temsilcileri tarafından bilgilendirmenin yapılacağı toplantıya katılımınızı dileriz.

Saygılarımızla.

Toplantı Tarih ve Saati:  13 Ağustos 2018/ 14:00  - 17:00

Toplantı Yeri: İzmir Ticaret Odası Çok Amaçlı Toplantı Salonu (Kat:-2)

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

İletişim: Serap ZORLUOĞLU

İZTO - Eğitim Müdürlüğü

Tel: 0232 498 42 61

E-mail: serap.zorluoglu@izto.org.tr

06.08.2018

 

Geri dön